Kredyty frankowe - Pomoc frankowiczom

Kredyt frankowy stanowi dla wielu osób istotne obciążenie finansowe. Można jednak uwolnić się od kredytu we frankach. Jeśli szukają Państwo kancelarii adwokackiej, zapewniającej profesjonalną pomoc frankowiczom, Kalisz, Krotoszyn i Ostrzeszów to miasta, w których możemy umówić się na spotkanie.

Kredyty frankowe Kalisz, a spór sądowy z bankiem

Mimo upływu lat wciąż wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto w ogóle rozpoczynać sądową batalię z bankiem.  Odpowiedź brzmi - warto. Szansa na polubowne rozwiązanie, w takiej kwestii jak kredyty frankowe, jest raczej nikła.

W Kancelarii Adwokackiej Mateusz Horyza oferujemy kompleksową pomoc frankowiczom. Kalisz jest jednym z miast, w których prowadzimy postępowania mające na celu unieważnienie lub przewalutowanie (odfrankowienie) zaciągniętego zobowiązania. Wiele z tzw. procesów frankowych kończy się sukcesem, a orzecznictwo Sądu Najwyższego staje się coraz bardziej przychylne frankowiczom.

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualne, dlatego przed przystąpieniem do działania najpierw analizujemy umowę i dokumenty kredytowe, co jest podstawą strategii postępowania w przypadku procesów frankowych i pozwala określić wysokość roszczeń. Następnie omawiamy warunki współpracy. Kolejny krok to przygotowanie skutecznego pozwu przeciwko bankowi. 

Pomoc frankowiczom Kalisz, Krotoszyn i Ostrzeszów – profesjonalizm i rzetelność

Kancelaria Adwokacka Adwokata Mateusz Horyza podejmuje się analizy nawet skomplikowanych spraw, których tematem są kredyty frankowe. Kalisz zna przypadki wielu pozytywnie zakończonych postępowań przeciwko bankom. Zajmuję się sprawami, dotyczącymi wszystkich banków, w tym m.in.: Getin Noble Bank, PKO BP, Bank Millennium, mBank, Bank BPH, Santander Bank Polska czy PEKAO.

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej pomocy w takich sprawach, jak kredyty frankowe, Kalisz jest jednym z miast, w których prowadzę postępowania.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Mateusza Horyza podejmuje się również pomocy frankowiczom nie tylko w Kaliszu, Krotoszynie czy Ostrzeszowie, ale również w innych miastach w całej Poslce.Zapraszamy do kontaktu


Jednak teoria dwóch kondykcji - co uchwała Sądu Najwyższego z 7 maja 2021 r. oznacza dla frankowiczów?

W ostatnich orzeczeniach Sąd Najwyższy jednoznacznie wypowiedział się za korzystną dla frankowiczów teorią dwóch kondykcji. Pogląd ten zakłada, że w razie uznania przez Sąd umowy kredytowej za nieważną (wygrana frankowicza) frankowiczowi przysługuje prawo żądania od banku zwrotu wszystkich środków jakie wpłacił w wykonaniu tej umowy kredytowej.

Co najważniejsze, prawo do żądania od banku zwrotu wszystkich wpłaconych środków przysługuje niezależnie od tego czy i w jakim zakresie frankowicze pozostają dłużnikami banku z tytułu wypłaconego kapitału kredytu.

Powyższy pogląd, który ma szanę stać się ugruntowaną linią orzeczniczą, Sąd Najwyższy wyraził w uchwale z dnia 16 lutego 2021 r. (III CZP 11/20) jak również uchwale składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego z dnia 7 maja 2021 r., sygnatura akt III CZP 6/21, ktorej nadał moc zasady prawnej.

Istotna z punktu widzenia frankowiczów będzie uchwała Sądu najwyższego z w sprawie III CZP 11/21. Uchwała ta ma zostać podjęta w pełnym skałdzie Izby Cywilnej Sądu Najwyżsego i odpowiedzieć na kluczowe problemy prawne wstępujące w sprawach frankowych. Jednak termin podjęcia w/w uchwały był już kilkukrotnie zmieniany i trudno przewidzieć kiedy dokładnie zapadnie. Wobec powyższego, w ocenie Kancelarii Adwokackiej, nie warto czekać z wytoczeniem powództwa.

Przełomowy wyrok w sprawie frankowiczów i kredytów frankowych - Sprawa Państwa Dziubaków - Wyrok TSUE 03 października 2019 r. (C-260/18)

Jaka jest linia orzecznicza Sądów w sprawach frankowych?  Czy można wygrać z bankiem? Zachęcamy do lektury.

https://www.adwokat-horyza.pl/news/2019/11/wyrok-tsue-03-pazdziernika-2019-r-w-sprawie-kredytow-frankowych-c-260-18/

Czy warto pozwać bank? Kredyty waloryzowane – kredyty frankowe – pomoc frankowiczom