Warto wiedzieć

Jeżeli potrzebują Państwo specjalisty, który może zaoferować zakres obsługi co najmniej taki jak radca prawny, jesteśmy do Państwa dyspozycji w miejscowościach takich jak Krotoszyn, Ostrzeszów, Kalisz oraz  Kępno, Milicz, Ostrów Wlkp., Pleszew, Jarocin, Syców, Gostyń, Rawicz oraz okolicznych. Zapraszamy serdecznie do umówienia się na spotkanie, podczas którego prawnik będzie mógł bliżej zapoznać się z Państwa sprawą i doradzić optymalne rozwiązania.

Data publikacji:
Istotą instytucji ułaskawienia jest całkowite lub częściowe uwolnienie skazanego od skutków karnych prawomocnego wyroku sądu. Zgodnie z Konstytucją RP prawem łaski dysponuje wyłącznie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 
Pokaż więcej
Data publikacji:
Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego każdy ze współwłaścicieli może żądać zniesienia współwłasności, wskazując jeden z możliwych sposobów tego zniesienia: 
a) podział fizyczny rzeczy pomiędzy współwłaścicieli z ewentualnym wyrównaniem różnicy wartości powstałych z podziału części przez dopłaty; 
b) przyznanie całej rzeczy jednemu ze współwłaścicieli lub kilku na współwłasność za ich zgodą i zasądzenie od nich spłat na rzecz pozostałych współwłaścicieli; 
c) licytacyjną sprzedaż rzeczy wspólnej. 
Pokaż więcej
Data publikacji:
Celem tej konstrukcji prawnej jest ochrona wierzyciela w razie niewypłacalności dłużnika, co sprowadza się do możliwości uznania czynności dokonanej przez dłużnika za bezskuteczną w stosunku do wierzyciela, który czynność zaskarżył. Powyższe z kolei umożliwia prowadzenie postępowania egzekucyjnego z przedmiotu majątkowego, który opuścił majątek dłużnika lub do nie niego nie wszedł. 
Pokaż więcej
Data publikacji:
Testament można sporządzić własnoręcznie w formie pisemnej w domu. Jednakże w uwagi na doniosłość skutków jakie wywołuje ta czynność, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa w kancelarii adwokackiej.
Pokaż więcej
Data publikacji:
W wyjątkowych przypadkach można żądać ustanowienia rozdzielności z datą wcześniejszą niż dzień wniesienia pozwu, w szczególności gdy małżonkowie żyli w rozłączeniu. Orzeczenie rozdzielności z datą wsteczną, możliwe jest jeżeli do chwili wniesienia pozwu nie zakończyła się sprawa o rozwód. Postępowania o rozwód i o ustanowienie rozdzielności majątkowej mogą się toczyć równocześnie, ale nie mogą zostać połączone. Każdą ze spraw sądzić będzie bowiem inny sąd.
Pokaż więcej
Adres kancelarii Krotoszyn:
ul. Koźmińska 34/2
63-700 Krotoszyn
tel. 735 270 333
Kancelaria czynna:
Pon - Pt 9-17

Adres Kancelarii Ostrzeszów:
ul. Kaliska 8
63-500 Ostrzeszów
tel. 736 300 555
Kancelaria czynna:
Pon, Śr, Czw 9-17

Adres kancelarii Kalisz:
ul. Górnośląska 22/4
62-800 Kalisz
tel. 722 066 444
Kancelaria czynna:
Wt, Śr, Pt 9-17

Adres e-mail:

kancelaria@adwokat-horyza.pl

Nr rachunku bankowego:
Deutsche Bank
02 1910 1048 2410 0278 2928 0001

NIP: 6182062658
REGON: 361876534